KURUM EĞİTİM AÇIKLAMA
ETKİLİ İLETİŞİM ATÖLYE Eylül 2017’de, VKV Model Okul Projesi kapsamında, Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulu öğretmenleri ile; eğitim yılına başlangıç ve ekip içi verimli çalışma yollarını keşfetmek için iletişim becerileri kapsamında 2 günlük atölye gerçekleştirilmiştir.
ÇOCUKLUK HİÇ BİTER Mİ Eylül 2017’de Egeden Çocuk ve Travma Vakfı’nın, Seferihisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışmasına gönüllü destek kapsamında ilkokul öğretmenlerine 2 saat süren iletişim semineri verilmiştir.
ERGENLE İLETİŞİM Eylül 2017’de Egeden Çocuk ve Travma Vakfı’nın, Seferihisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışmasına gönüllü destek kapsamında orta okul ve lise öğretmenlerine ergenlik dönemi ve ergenlerle iletişim konulu 2 saatlik seminer verilmiştir.
ERGENİ KİM KORUR HAİN KURTTAN Aralık 2017’de Porta gönüllü çalışmaları kapsamında UNFPA ve TAP Vakfının proje toplantısında ergenlerin gelişimi ve desteklenmesi üzerine 1 saat süren sunum gerçekleştirilmiştir.
AYRIMCILIĞIN ÖNLENMESİ ve EŞİTLİK Şubat 2018’de Türk Eczacılar Birliğinin il başkanlarına 2 saatlik “Ayrımcılığın Önlenmesi ve Eşitlik” semineri verilmiştir.
ÖĞRETMEN ETKİLEŞİM PROGRAMI Şubat-Haziran 2018’de Vehbi Koç Vakfının Model Okul Projesi kapsamında öğretmenlerle 6 oturumdan (12 saat) oluşan; iletişim, sınıf yönetimi ve ilişki becerileri hakkında etkileşim programı yürütülmüştür.
ERGENİ TAKDİR ve ELEŞTİRİNİN GÜCÜ Nisan 2018’de Vehbi Koç Vakfının Model Okul Projesi kapsamında okul velilerine ergenle iletişim, ergeni takdir ve eleştiri hakkında 2 saatlik seminer verilmiştir.
EĞİTİCİ EĞİTİMİ 8-12 Nisan tarihleri arasında Eşitlik İçin Erkek Katılımcı Eğitimci Programı Eğitici Eğitimi gerçkleştirildi.
CİNSİYET EŞİTLİĞİ 11 Nisan tarihinde İstanbul Film Festivalinde yuvarlak masada ‘Sinema Sektöründe Cinsiyet Eşitliği’ konuşması gerçekleştirildi.
CİNSİYET EŞİTLİĞİ 12 Nisan tarihinde İstanbul Film Festivalinde ‘Sinema Sektöründe Cinsiyet Eşitliği’ paneli gerçekleştirildi.
EĞİTİCİ EĞİTİMİ 12-14 Mayıs tarihlerinde UNFPA Eşitlik İçin Erkek Katılım Programı Süpervizör Eğitici Eğitimi gerçekleştirildi.
OKULDA EKİP OLMA Haziran 2018’de Vehbi Koç Vakfının Model Okul Projesi kapsamında okul öğretmenlerine ekip olma üzerine 1 günlük atölye gerçekleştirilmiştir.
MODEL OKUL KURGU Eylül 2018’de Vehbi Koç Vakfının Model Okul Projesi kapsamında model okul kurgusu bina donanı, öğretmen becerileri ve ilişkiler boyutlarında 2 günlük atölyede çalışılmıştır.
KİŞİLİK GELİŞİMİ VE İLİŞKİLER 15 Şubat 2019’da Egeden Vakfı’nda Kişilik Gelişimi ve İlişkiler Eğitimi Gerçekleştirildi.
EĞİTİCİ EĞİTİMİ 6-7-8 Ağustos tarihlerinde UNFPA Eşitlik İçin Erkek Katılım Programı Eğitici Eğitimi gerçekleştirildi.
DANIŞMANLIK 5-6 Kasım tarihlerinde UNFPA Cinsiyete Dayalı Şiddeti Önleme Projesi Teknik Toplantı Danışmanlığı verildi.
EĞİTİCİ EĞİTİMİ 20-21 Kasım tarihlerinde Çekmeköy RAM’da Çocuklarda Oyun ve Çocuk Koruma atölyeleri gerçekleştirildi.